Jak přežít první (k)rok

Skladem 5+ ks
135 Kč
Běžná cena 194 Kč
Ušetříte 59 Kč (30 %)

Důvody proč číst s námi?

Jsme knihomolové (60 tis. knih)

Ušetříme vaše peněženky (slevy až 85 %)

Nemáme knihy daleko (13 odběrných míst)

Dodáváme až do obýváku (zdarma nad 1200 Kč)

Co znamená být na všechno sama? Dennodenně čelit psychické i fyzické agresi, navíc od toho nejbližšího člověka? Přicházet domů se strachem? Bát se kvůli nezodpovědnému partnerovi exekutorů? Nemít kde bydlet? Být odříznut od přátel, rodičů, od pomoci?
Jsou mezi námi ženy (i muži), pro které jsou takové situace každodenním údělem. Perou se doslova o holou existenci, jsou vrženy do vztahové, psychické i ekonomické pasti, z níž je velmi obtížné se vysvobodit.
Jde to, ale často jen pomalu, krok za krokem a za velmi vysokou cenu.

Kniha Jak přežít první (k)rok ukazuje na příkladu sedmi žen a jejich typických (modelových) životních situací možnosti, jak obtížné podmínky řešit a zvládat anebo eliminovat jejich následky.
Všech sedm žen, jejichž osud budeme sledovat, se v určité fázi stalo klientkami obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, která jim pomohla v rozhodujících chvílích jejich života. Jejich autentické, mnohdy velice syrové a emocionálně vypjaté výpovědi nás seznamují s celým bolestným obdobím od počátku problému až do jeho konečného vyřešení:

— pád do vztahové, psychické a ekonomické pasti: jeho příčiny i následky;
— život jako „noční můra“: psychické a fyzické násilí, ekonomické a další problémy;
— rostoucí snaha osvobodit se: co se stane tím posledním impulsem pro rozhodnutí? Kdo mi pomůže?
— řešení problémů a naděje na nový život.

Klíčové okamžiky jejich příběhů jsou komentovány řadou odborníků (psychologů, právníků, finančních poradců aj.), kteří navíc na závěr každého příběhu poskytují souhrnné rady. V závěru knihy ještě najdete důležité kontakty a seznam institucí, které mohou pomoci.
Tato kniha tak poslouží ženám, které se kvůli nevydařenému manželství a následnému rozchodu s partnerem propadají do psychických, ekonomických a sociálních potíží, několikrát:

— Mohou porovnat svůj životní příběh se zkušenostmi druhých a poznají, že se svými problémy nejsou samy.
— Seznámením se s příběhem někoho jiného získají potřebný nadhled, který obvykle již ve svém vlastním případě (po „pádu do pasti“) ztratily. Mohou tak lépe analyzovat vlastní chyby a přesněji stanovit své možnosti.
— Díky komentářům odborníků se lépe zorientují ve své vlastní situaci, což je základním předpokladem pro její řešení.
— Získají od odborníků praktické rady a návody, jak čelit konkrétním obtížím, nebo jim dokonce v ideálním případě předcházet.
— Kniha jim poskytuje naději: ukazuje, že nikdo nemusí se svým problémem zůstat sám a že existuje řada lidí i organizací, kteří jsou připraveni pomoci.

Druh Kniha
Jazyk Česky
Počet stran 176
Rok vydání 2015
Vazba Polotuhá flexo
ISBN 978-80-7252-555-3
EAN 9788072525553
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací