Severskou divočinou

Zboží se již neprodává
Toto zboží nadále není možné koupit. Prohlédněte si podobné produkty zde.

LEOŠ ŠIMÁNEK se po své první cestě kolem světa a plavbě na člunech divočinou severní Kanady rozhodl pokračovat v cestování a objevování nového, neznámého.

V osmnáctém století hledala celá řada průkopníků takzvanou Northwest Passage – Cestu na Severozápad, po řekách a jezerech napříč Amerikou. Věhlasný objevitel Sir Alexander Mackenzie a jeho posádka jako první dopluli na kánoích od Atlantiku do Tichého oceánu. Leoš Šimánek však na kanadském Severu objevil mnohem kratší cestu přes hory, které byly po Mackenzie pojmenovány. Za nimi se pak jeho novodobá expedice dostala do povodí Pacifiku a mohla pokračovat dál do Beringova průlivu.

V této knize nové řady autor popisuje stavbu srubu u jezera Clark v horách Mackenzie, kde členové expedice přezimovali. Poté líčí velmi obtížnou plavbu po řekách napříč horami z Kanady na Aljašku. Na spodním toku zamrzající řeky Yukon nabrala Šimánkova Cesta na Severozápad zcela nečekaný a extrémně dramatický spád. Vytoužený cíl musel oželet a místo něj nastal jen boj o přežití…

Vyprávění doplňují převážně zatím nezveřejněné fotografie.

Autor Šimánek Leoš
Druh Kniha
Edice Zážitky z cest
Jazyk Česky
Počet stran 160
Rok vydání 2014
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-904191-3-1
EAN 9788090419131
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací