> Naučná a odborná literatura > Zdravý životní styl > Partnerské vztahy, rodičovství > Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením

Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením

Skladem 5+ ks
192 Kč
Běžná cena 199 Kč
Ušetříte 7 Kč (4 %)

Důvody proč číst s námi?

Jsme knihomolové (60 tis. knih)

Ušetříme vaše peněženky (slevy až 85 %)

Nemáme knihy daleko (13 odběrných míst)

Dodáváme až do obýváku (zdarma nad 1200 Kč)

Tento text má přispět k edukaci klientů s těžším mentálním postižením a pomoci odborným zaměstnancům domovů sociálních služeb, kteří jsou s nimi v přímém kontaktu, naplňovat práva jejich klientů spojená se sexualitou, která vyplývají z mezinárodních dohod.

Autorka se zabývá specifiky sexuálních projevů osob s MP i faktory, které jejich aktivity determinují, nevyhýbá se otázkám spojenými s rizikem otěhotnění, přenosu chorob a zranění. Sexuální projevy osob s MP nejsou jednoduše „čitelné“, pracovníkům pomáhajících profesí chybí znalosti o této tabuizované oblasti a místo toho vycházejí z mýtů. Za daného stavu proto v mnohých zařízeních nejsou vytvořeny podmínky pro kvalitnější život dané skupiny osob, které jsou schopny přátelství i partnerství.

PaedDr. Stanislava Mandzáková, PhD., působí na katedře speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě univerzity v Prešově. Věnuje se problematice sexuálních a partnerských vztahů osob s mentálních postižením, integraci těchto osob a komunikaci učitele s žáky s mentálním postižením. Je editorkou sborníků Kvalita života osôb s mentálnym postihnutím v domovoch sociálnych služieb a autorkou odborných publikací.

Autor Mandzáková Stanislava Lištiak
Druh Kniha
Jazyk Česky
Počet stran 184
Rok vydání 2013
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-262-0502-9
EAN 9788026205029
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací