> Beletrie > Romány a povídky > Všeobecné a ostatní > Ve světle toho, co víme

Ve světle toho, co víme

Skladem 5+ ks
271 Kč
Běžná cena 389 Kč
Ušetříte 118 Kč (30 %)

Důvody proč číst s námi?

Jsme knihomolové (60 tis. knih)

Ušetříme vaše peněženky (slevy až 85 %)

Nemáme knihy daleko (13 odběrných míst)

Dodáváme až do obýváku (zdarma nad 1200 Kč)

Čtyřicetiletý investiční bankéř, jehož kariéra i manželství jsou v troskách, má jednoho zářijového rána roku 2008 nečekanou návštěvu. Na prahu jeho domu v západním Londýně se objeví snědý muž zanedbaného vzhledu s batohem na zádech, v němž vypravěč poznává svého přítele, někdejší zázračné dítě matematiky, který před lety záhadně zmizel. Přítel má na srdci znepokojivé vyznání. Rahman nás bere na ohromující cestu přes Kábul, Londýn, New York, Islámábád, Oxford, Princeton a bangladéšský Silet, na které se zabývá tématy, jako je láska, sounáležitost, vykořeněnost, finančnictví, věda, náboženství a válka.

-----

Ve světle toho, co víme je neobyčejná meditace o hranicích a využití lidského vědění, srdcervoucí milostný příběh a působivé svědectví o duševním rozpadu jednoho muže.
- The Observer

Souhrn překvapivých zjištění, paradoxů a hádanek… Jedinečné literární dílo, které vypovídá o mnohém z toho, co je nevyslovitelné v mezilidských i mezinárodních vztazích.
- Joyce Carol Oatesová, spisovatelka

Ohromující prvotina představuje intelektuální hostinu… Avšak v jejím jádru stojí jednoduchá otázka: Jak souvisí vědění s moudrostí, štěstím a pravdou?
- The Economist
 

Autor Rahman Zia Haider
Druh Kniha
Jazyk Česky
Počet stran 592
Rok vydání 2017
Vazba Pevná s přebalem lesklá
ISBN 978-80-7491-877-3
EAN 9788074918773
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací