> KNIHY > Beletrie > Romány a povídky > Všeobecné a ostatní > Ve světle toho, co víme

Ve světle toho, co víme

Zia Haider Rahman
Skladem 5+ ks
273 Kč
248,18 Kč bez DPH
ISBN:
978-80-7491-877-3
EAN:
9788074918773

Čtyřicetiletý investiční bankéř, jehož kariéra i manželství jsou v troskách, má jednoho zářijového rána roku 2008 nečekanou návštěvu. Na prahu jeho domu v západním Londýně se objeví snědý muž zanedbaného vzhledu s batohem na zádech, v němž vypravěč poznává svého přítele, někdejší zázračné dítě matematiky, který před lety záhadně zmizel. Přítel má na srdci znepokojivé vyznání. Rahman nás bere na ohromující cestu přes Kábul, Londýn, New York, Islámábád, Oxford, Princeton a bangladéšský Silet, na které se zabývá tématy, jako je láska, sounáležitost, vykořeněnost, finančnictví, věda, náboženství a válka.

-----

Ve světle toho, co víme je neobyčejná meditace o hranicích a využití lidského vědění, srdcervoucí milostný příběh a působivé svědectví o duševním rozpadu jednoho muže.
- The Observer

Souhrn překvapivých zjištění, paradoxů a hádanek… Jedinečné literární dílo, které vypovídá o mnohém z toho, co je nevyslovitelné v mezilidských i mezinárodních vztazích.
- Joyce Carol Oatesová, spisovatelka

Ohromující prvotina představuje intelektuální hostinu… Avšak v jejím jádru stojí jednoduchá otázka: Jak souvisí vědění s moudrostí, štěstím a pravdou?
- The Economist
 

Autor Rahman, Zia Haider
Druh Kniha
Jazyk Česky
Počet stran 592
Rok vydání 2017
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací