> Učebnice > Společenské a humanitní vědy > Právo, politologie, sociologie > Vzory rozhodnutí a úkonů soudů všech stupňů

Vzory rozhodnutí a úkonů soudů všech stupňů

Zboží se již neprodává
Toto zboží nadále není možné koupit. Prohlédněte si podobné produkty zde.

Publikace ve 4. vydání reaguje na rozsáhlé změny, které přinesl nový občanský zákoník, na související novelizaci občanského soudního řádu a na zcela nový zákon o zvláštních řízeních soudních (č. 292/2013 Sb.).

Prakticky zaměřený text přináší typické vzory rozhodnutí a úkonů soudů všech stupňů ve věcech občanskoprávních, správních, rodinných včetně péče o nezletilé, pracovních, obchodních, dědických, exekučních, insolvenčních, vkladu práva do katastru, směnek a šeků, úschovy a umoření listin. Jedná se o soudní rozhodnutí včetně rozsudků a usnesení ve věci samé, usnesení procesní povahy a o úkony soudů, např. vyrozumění či potvrzení. Každý ze vzorů obsahuje výrok a schéma odůvodnění a pro snazší aplikaci autoři připojili vysvětlující poznámky.

Cílem práce rozsáhlého autorského kolektivu je, aby se publikace stala účinnou metodickou pomůckou pro práci soudců, vyšších soudních úředníků a pracovníků soudních kanceláří při praktickém výkonu jejich funkcí. Při formulaci konkrétních procesních návrhů vůči soudům bude rovněž pomocníkem pro advokáty, notáře a účastníky soudního řízení.

Elektronickou podobu vzorů je opět možné stahnout a editovat dle potřeb čtenáře a to díky jedinečnému kódu, který je vložen v knize.
Autor Škárová Marta
Druh Kniha
Edice Praktik
Jazyk Česky
Počet stran 832
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
ISBN 978-80-7502-033-8
EAN 9788075020338
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací